Tipy jak přežít zimu

Nejchladnější roční období v roce s sebou přináší mrazy a nedostatek světla. Bohužel se neukládáme k zimnímu spánku jako medvědi, a tak nám nezbývá, než se se zimou nějak „poprat“. Jak se ve zdraví dočkat jara? Přinášíme Vám sedm tipů, jak přežít zimu s dobrou náladou.

 1. Domácí relaxace
  Kdo by nemiloval teplo domova, když za okny vládne třeskutá zima? Užijte si sladké nicnedělání pod teplou dekou nebo se naložte do horké vody s vonnými oleji. Čas je také na Vaše koníčky, při kterých zrelaxujete svou mysl.
 2. Využijte denního světla
  V zimě se příroda zpomaluje, ale lidé si to nemohou dovolit. Dopřejte si dostatek světla, a to alespoň na hodinu denně. Pokud pracujete uvnitř budovy, zdržujte se co nejčastěji u okna a o víkendech buďte co nejdéle venku.
 3. Lehce sportujte
  Zima láká k lenošení, ovšem i v této době tělo potřebuje pohyb. Ideální je power jóga, pilates nebo lehký aerobik. Pohybem se Vám do těla vyplaví serotonin a Vy se budete cítit v pohodě.
 4. Prohřejte se v infrasauně
  V infrasauně produkují karbonová nebo keramická topidla teplo, které proniká přímo do tkání lidského těla. Pobyt v infrasauně má příznivý vliv na krevní oběh a kardiovaskulární systém, ulevuje od bolesti svalů a kloubů a posiluje imunitní systém.
 5. Nešiďte se v jídle
  V zimním období není vhodné držet drastické diety. Do svého jídelníčku zařaďte teplá jídla, např. zeleninové a luštěninové polévky. Tělo ocení i potraviny z jednoho hrnce. Konzumujte také potraviny, které Vás zahřejí; mezi takové patří skořice, zázvor, hřebíček nebo česnek.
 6. Vsaďte na aromaterapii
  Nechte na své smysly působit vonné látky. Vyzkoušejte levanduli, která navozuje klid a harmonii nebo rozmarýnu, která povzbudí Vaši mysl. Citrusové vůně Vás nabijí energií a heřmánek a bergamot zklidní. Tyto dvě bylinky zároveň působí jako účinná antidepresiva.
 7. Dopřejte si masáž
  Promrzlé svaly, které jsou ve stálém napětí, potřebují masáž. V zimě Vás zbaví zimních chmur čokoládová masáž, která Vaši pleť zjemní a zvlhčí. Svaly Vám prohřeje masáž lávovými kameny. Nemusíte ani chodit do masážního salonu, stačí v zahradním centru zakoupit středně velké lávové kameny. A jak na to? Zahřejte kameny v horké vodní lázni, rozložte je na postel do dvou řad, přikryjte ručníkem a lehněte si na ně tak, abyste měli kameny podél páteře.

Psychologická pomoc

Pokud hledáte kvalifikovaného psychoterapeuta, který vám může poskytnout podporu a pomoc v procesu sebepoznání a osobního růstu, můžete vyzkoušet Psychologickou online poradnu Mojra.cz.

Najdete zde široký výběr zkušených psychoterapeutů. Pokud si přejete konzultovat s odborníkem, můžete si jednoduše objednat konzultaci přímo online nebo vybrat z jejich nabídky konkrétního psychologa.